Jr. Dragster JS/JM Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
Pošng
Totalt Pošng Resultat
8 - Lina Ňberg 1 190 400 100 690 1'a
41 - Martin Kretz 2 180 200 100 480 3'a
1 - Erik Johansson 3 170     170  
2795 - Nils Leijer 4 160     160  
2113 - Emil Leijer 5 150     150  
2356 - Niklas Andersson 6 140     140  
11 - Trine Thygesen 5 130     130  
2823 - Rasmus MŲller 6 120     120  
2672 - Marina Andersson 7 110 300 100 510 2'a
Gatbilar Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
2868 - Martin Olsson 1 140 200 100 440 1'a
9001 - Fatmir Miftaril 2 130   100 230 3'a
2982 - Mikael Ivarsson 3 120 100 100 320 2'a
2558 - Pernilla Grahn 4 110     110  
Gatbilar Pro Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
297 - Lars Bengtsson 1 170 100 100 370 3'a
9002 - Samuel Steen 2 160     160  
976 - Rene Jespersson 3 150 300 100 550 1'a
2981 - Tommy Andersson 4 140 200 100 440 2'a
1498 - Mikael Karlsson 5 130     130  
80066 - Rafael Litwicki 6 120     120  
2802 - Jonas Myhr 7 110     110  
Bracket Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
7005 - Allan Hansen 1 260     260  
1902 - Ulf Rosander 2 250     250  
396 - Ňse Simonsson 3 240 300 100 640 2'a
605 - Peter Thau 4 230     230  
1001 - Johnny JŲrgensen 5 220     220  
3003 - Patrik Rudnert 6 210     210  
94 - Hans-Ove Johansson 7 200     200  
2635 - Peter Mauritzon 8 190 400 100 690 1'a
285 - Joe Lahderanta 9 180     180  
361 - Stefan Ottosson 10 170     170  
841 - Patrik Grahn 11 160     160  
788 - Niklas Ahlberg 12 150 200 100 450 3'a
915 - Mats Persson 13 140     140  
2284 - Allan Kragelund 14 130     130  
2671 - Krister Mattsson 15 120     120  
9000 - Magnus Doreste 16 110     110  
Stock / Super Stock Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
1553 - Mikael Wollmťr 1 140 100 100 340 2'a
527 - Marc Kelty 2 130   100 230 3'a
624 - Peter Lindberg 3 120     120  
611 - Janne Kretz 4 110 200 100 410 1'a
Street Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
1133 - Alf Hansson 1 180 300 100 580 1'a
3300 - Allan Hansen 2 170     170  
1614 - Rimbert VahlstrŲm 3 160     160  
1208 - Stefan Lundgren 4 150     150  
3055 - Peter Harritz 5 140 100 100 340 3'a
2866 - Paul Rasmusen 6 130     130  
456 - GŲran Bjšreborn 7 120 200 100 420 2'a
3050 - Tim Anderson 8 110     110  
Extreme Small Block Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
1008 - Christer HŚŚrd 1 140 200 100 440 1'a
2659 - Erika Trell 2 130     130  
134 - Jukka Kiiskinen 3 120 100 100 320 2'a
1326 - Tony Tjernberg 4 110   100 220 3'a
Extreme Street Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
1530 - Mikael Hansson 1 170 300 100 570 1'a
173 - Sylvia Karlsson 2 160 100 100 360 3'a
2163 - Mikael Dyrlund 3 150 200 100 450 2'a
1027 - Glenny Eriksson 4 140     140  
2661 - Tom Lundqvist 5 130     130  
2948 - Stefan Andersson 6 120     120  
873 - Stefan Alexandersson 7 110     110  
Competition Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
2021 - Adam Flamholc 1 160 300 100 560 1'a
408 - Per-Johan Arvidsson 2 150 200 100 450 2'a
1037 - Frank Gudmundsson 3 140     140  
282 - Torben StenstrŲm 4 130     130  
1149 - Jocke Ljungberg 5 120     120  
3322 - Lennart Larsson 6 110 100 100 310 3'a
Extreme Outlaw Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
PM4 - Christer Jacobs 1 180 300 100 580 1'a
PM1 - Roger Johansson 2 170 200 100 470 2's
644 - Kent Trenneman 3 160 100 100 360 3'a
2332 - Kim Kristiansen 4 150     150  
PRO1 - Mikael Malmgren 5 140     140  
2250 - Jackie Hansen 6 130     130  
700 - Henrik Pedersen 7 120     120  
485 - Mats Stefansson 8 110     110  
Street Bike Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
MC412 - JŲrgen Lindskog 1 180 300 100 580 1'a
MC392 - Jan-Anders Svensson 2 170     170  
MC355 - Dennis Bengtsson 3 160 200 100 460 2'a
MC398 - Joakim Nilsson 4 150     150  
MC391 - Henrik Andersson 5 140     140  
MC400 - Anders GrŲnvall 6 130     130  
MC455 - Robert Nilsson 7 120 100 100 320 3'a
MC426 - Ivan Hansen 8 110     110  
Pro Street Bike Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
MC217 - Lars Enlund 1 140 200 100 440 1'a
MC255 - Magnus SŲlverup 2 130 100 100 330 2'a
MC305 - Joakim Segerberg 3 120   100 220 3'a
MC411 - Christer Holmberg 4 110     110  
Harley Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
MC903 - Ulf ÷gge 1 180 300 100 580 1'a
MC972 - TorbjŲrn Persson 2 170     170  
MC938 - Brian Glaesner 3 160 200 100 460 2'a
MC948 - Juha-Pekka Santikko 4 150     150  
MC113 - Anders Jacobsson 5 140 100 100 340 3'a
MC940 - Hugo Nielsen 6 130     130  
MC949 - Leif Grundťn 7 120     120  
MC983 - Kristian Pedersen 8 110     110  
MC Outlaw Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
MC15 - Mikael Andersson 1 180 300 100 580 1'a
MC23 - Lars SkŲld 2 170 100 100 370 3'a
MC57 - Mikael Behrens 3 160 200 100 460 2'a
MC17 - Helle Hansen 4 150     150  
MC1510 - Christer Hansson 5 140     140  
MC702 - SŲren Mistraz 6 130     130  
MC82 - ÷rjan Gustafsson 7 120     120  
MC24 - Mikael Bengtsson 8 110     110