TTDS
2004

Resultat deltšvling #2  -
Rinkaby Raceway 12-13 Juni 2004.

Jr. Dragster JS/JM Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
Pošng
Totalt Pošng Resultat
2281 - Kenny Larsson 1 120   100 220 2'a
2356 - Niclas Andersson 2 110 100 100 310 1'a
Gatbilar Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
G10 - Hannes WordstrŲm 1 180 200 100 480 2'a
G1 -  Peter Gudmundsson 2 170   100 270 3'a
2868 - Martin Olsson 3 160 300 100 560 1'a
G2826 - Fredrik Svensson 4 150 100   250  
G2796 - Christer Einarsson 5 140     140  
G6 - Rickard Kadar 6 130     130  
G2236 - Leif Anghagen 7 120     120  
G9 - Ola Berglund 8 110     110  
Gatbilar Pro Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
GP2151 - HŚkan Nilsson 1 170     170  
GP920 - Jan Larsson 2 160 200 100 460 2'a
GP2692 - Stefan Lundqvist 3 150 100 100 350 3'a
GP2 - Magnus Kamo 4 140     140  
GP2655 - BjŲrn Ňkesson 5 130 300 100 530 1'a
GP5 - Dominac Siovac 6 120     120  
GP4 - Mikael Olsson 7 110     110  
Bracket Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
B2689 - BjŲrn Almqvist 1 200 200 100 500 3'a
B841 - Patrick Grahn 2 190     190  
B1731 - Gustav Andersson 3 180     180  
B897 - Jonas Lundberg 4 170 100   270  
B396 - Ňse Simonsson 5 160 300 100 560 2'a
B155 - Magnus Andersson 6 150 200   350  
B2193 - Jonas Engdahl 7 140 400 100 640 1'a
B2606 - Per ÷berg 8 130     130  
B1694 - KŚre WikstrŲm 9 120 100   220  
B1245 - Roy Hernholt 10 110     110  
Standard Street Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
SS76 - Johny Knudsen 1 150 100   250  
SS2648 - Patrik Jeppson 2 140 300 100 540 1'a
SS558 - HŚkan Gudmundsson 3 130 100 100 330 3'a
SS1142 - Jonas Hall 4 120 200 100 420 2'a
SS1141 - Bertil Bernesson 5 110     110  
Street Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
S1131 - Alf Hansson 1 170 300 100 570 1'a
S837 - Mats Dehn 2 160 200 100 460 2'a
S1208 - Stefan Lundgren 3 150 100   250  
S456 - GŲran Bjšreborn 4 140 100 100 340 3'a
S814 - Bjarne Larsen 5 130     130  
S1614 - Rimbert WahlstrŲm 6 120     120  
S3 - JŲrgen Persson 7 110     110  
Extreme Street Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
ES408 - Per-Johan Arvidsson 1 180 300 100 580 1'a
ES2021 - Adam Flamholc 2 170     170  
ES2164 - Lene Jensen 3 160 100 100 360 3'a
ES1030 - Ulf Ivarsson 4 150     150  
ES2661 - Tom Lundkvist 5 140 100   240  
ES1052 - Daniel Enocsson 6 130     130  
ES2659 - Erika Trell 7 120 200 100 420 2'a
ES7 - Mats Lundkvist 8 110     110  
Street Bike Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
MC389 - Mogens Jespersen 1 220 300 100 620 2'a
MC392 - Jan-Anders Svensson 2 210 100   310  
M383 - Tommy Holmberg 3 200 400 100 700 1'a
MC305 - Joakim Segerberg 4 190 200   390  
MC393 - Tomas Ekblad 5 180 100   280  
MC391 - Henrik Andersson 6 170 100   270  
MC313 - Peter Nilsson 7 160 200 100 460 3'a
MC370 - Rasmus Olsson 8 150     150  
MC303 - HŚkan Andersson 9 140 100   240  
MC398 - Joachim Nilsson 10 130     130  
MC302 - Ola Lundqvist 11 120     120  
MC388 - Ronny Jonsson 12 110     110  
Pro Street Bike Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
MC255 - Magnus SŲlverup 1 150 300 100 550 1'a
MC217 - Lars Enlund 2 140 200 100 440 2'a
MC260 - Rene Hansen 3 130 100 100 330 3'a
MC277 - Pšr-Eve Ottosson 4 120 100   220  
MC266 - JŲrgen Lindskog 5 110     110  
Harley Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
MC901 - Anders Jakobsson 1 130 100 100 330 1'a
MC961 - Kent Willman 2 120 100 100 320 2'a
MC976 - Carl-Erik SŲrman 3 110   100 210 3'a
MC Outlaw Kvalplats Kval pošng Eliminerings pošng Vinnare
pošng
Totalt Pošng Resultat
MC15 - Mikael Andersson 1 150 200 100 450 2'a
MC71 - Tommy Jansson 2 140 300 100 540 1'a
MC57 - Michael Behrens 3 130 100 100 330 3'a
MC785 - John Eriksen 4 120 100   220  
MC1510 - Christer Hansson 5 110     110